Αγκαλιάζοντας τον Μαύρο Δεκέμβρη με ολίγο αναρχαφεμινιστικό περιεχόμενο, την Κυριακή 6 Δεκέμβρη πετάξαμε εκατοντάδες τρικάκια, πρώτα στα Εξάρχεια κι ύστερα κατά την απογευματινή πορεία στη μνήμη του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου, ενώ την Τρίτη 8 Δεκέμβρη πατήσαμε στένσιλ/συνθήματα στο κέντρο. Φωτογραφίες με μερικά απ’ όσα γράφτηκαν:
Daily Archives: 16/12/2015
2 posts
Πέμπτη 17 και Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου, από τις 12:00 έως τις 15:00 Μικροφωνικές παρεμβάσεις στην Πατησίων μπροστά από το Πολυτεχνείο ενάντια στο καταναλωτικό κλίμα των χριστουγέννων, στο βιομηχανικό πολιτισμό και ειδικότερα στη βιομηχανία κρέατος Αγία κατανάλωση, στάζεις αίμα Είναι γνωστό ότι κατά τις μέρες των χριστουγέννων και της πρωτοχρονιάς υπάρχει […]